Saistībā ar projektu „Drošība un tolerance - imigrantu veiksmīgas integrācijas priekšnoteikumi” projekta dalībniecēm tiek piedāvāta „Latviešu valodas kafejnīca”, kas ļauj pilnveidot latviešu valodu tieši liekot uzsvaru uz runāšanu, jo „Latviešu valodas kafejnīcā” pārsvarā dalībnieces nepiespiestā gaisotnē veido diskusiju un dialogus viena ar otru un pasniedzējiem, kā arī spēlē dažādas spēles.

20140215 165134

Zināšanu iegūšanu un pilnveidošana šādā mazliet rotaļīgā un neformālā veidā ļauj vēl ātrāk uzlabot savas latviešu valodas zināšanas gan iesācējiem, gan cilvēkiem ar jau kādām zināšanām latviešu valodā .
Pasniedzējas atzīmē: "Ikdienas ekspozīcija ir svarīga loma šajā pētījumā. Šis mācību process notiek neapzināti, jo notiek vieglākā formā. Ikviens, kas cenšas mācīties svešvalodu, gūst labumu no līdzdalības vienkāršās spēles, vai dažādos nepiespiestos uzdevumos, kur viņi var baudīt spēli, un viņiem nav jāpievērš īpašu uzmanību uz noteiktiem uzdevumiem."
Pašas kursantes uzsver, ka viņas spēj uzņemt ne tikai vairāk informācijas, bet arī kvalitatīvāk (informācija paliek prātā ilgāk).

20140215 165153

 

Starptautiskās Migrācijas organizācijas Rīgas biroja realizētai Eiropas Trešo valstu valstspiederīgo integrācijas fonda projekts „Drošība un tolerance – imigrantu veiksmīgas integrācijas priekšnosacījumi Latvijā, V posms” (līgums IF/2013/1.a/7) ietvaros.Projektu līdzfinansē Eiropas Savienība. Eiropas Trešo valstu valstspiederīgo integrācijas fonds, valsts budžeta līdzekļi. Šī publikācija ir veidota ar Eiropas Trešo valstu valstspiederīgo integrācijas fonda atbalstu. Par publikācijas saturu atbild Starptautiskā Migrācijas organizācija.