Sociālie un kultūras pasākumi

 

Starptautiskā Migrācijas organizācija (IOM) projekta „Drošība un tolerance – imigrantu veiksmīgas integrācijas priekšnoteikumi” dalībniecēm organizē ekskursijas uz muzejiem un izstādēm, kā arī teātra, operu un koncertu apmeklējumus, tādā veidā ļaujot iepazīt latviešu kultūru un sniedzot priekšstatu par iespējām socializēties latviešu vidē.

 

2015. gada 1. jūnijā

Noslēgušies izbraukumi uz skolām ar lekciju ciklu par toleranci un cilvēku dažādību Mūs vieno dažādība. Kopumā tika apmeklētas 15 skolas vairākās Latvijas pilsētās – Tukumā, Liepājā, Daugavpilī, Grobiņā, Jēkabpilī, Jelgavā un Rīgā. Iepazīstinājām, ar ko nodarbojas Starptautiskā migrācijas organizācija, pārrunājām migrācijas procesus pasaulē un Latvijā. Skolēni bija atsaucīgi, iesaistījās diskusijās un stereotipu spēlēs. Pēc Starptautiskās migrācijas organizācijas izdota DVD par jauniešiem, kas nokļuvuši bēgļa statusā, demonstrēšanas, secinājām, ka jaunietim informācijas par to, kā rīkoties, ja nokļūst nepatikšanās ārvalstīs, ir ļoti maz. Skolēni atzina, ka lekcija esot bijusi vērtīga, kā arī novērtēja tiem izdalītās pastkartes, uzlīmes un nozīmītes ar īpaši radīto ilustrāciju. Lekciju vadītāja atzīst: Uzskatu, ka šī projekta daļa ir izdevusies, jo Latvijā ir daudz atsaucīgu un ieinteresētu skolu un skolotāju. Īpaši reģionos. Prieks, ka skolēni ir aktīvi, iesaistās, un par to, ka centīgas ir ne tikai meitenes, bet lieli aktīvisti ir tieši puiši. Bērni izceļas ar labām zināšanām, kā arī brīvi orientējas pasaules kartē un faktos par kaimiņvalstīm.

2015. gada 28. maijā norisinājās skolēnu radošo darbu konkursaPasaules tautas un valodas mums visapkārtnoslēguma pasākums Pļavnieku pamatskolā. Labāko darbu autori tika pie vērtīgām balvām, kas noteikti bija liela motivācija ņemt dalību šajā konkursā. Lai bešā nepaliktu arī tie skolēni, kas bija ieradušies, bet radošajā konkursā nepiedalījās, lekciju vadītāja noorganizēja jautājumu viktorīnu ar jautājumiem par Latvijas vēsturi, tās kaimiņvalstīm un populārākajiem stereotipiem. Kartiņas, uzlīmes un nozīmītes ar īpašo ilustrāciju rezultātā bija priecīgs saņemt ikkatrs.

 

Soma11289542 399182570283075 135372887 n 2 IMG 5658 

 

2015. gada 27. maijā pēc vairāku kursanšu lūguma notika otrā ekskursija uz Latvijas Nacionālo bibliotēku. Gida pavadībā dalībnieces varēja iepazīties ar ēku, tās lasītavām un pakalpojumiem, kas viņām varētu noderēt nākotnē, apmeklēt esošās izstādes. Apmeklējuma beigās liela daļa izmantoja izdevību pierakstīties bibliotēkā.

 

 

2015. gada 11. maijā

2015. gada 9. maijā jau tradicionāli tika apmeklēts Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs, uz kuru laipni aicināta bija ikviena kursu dalībniece ar savām ģimenēm. Ekskursija pa muzeja teritoriju notika latviešu valodas pasniedzēju pavadībā, kā arī daudzas izmantoja izdevību seno latviešu mājas iepazīt individuāli. Folkloras kopas pavadībā tika dziedāts un dejots. Pēc kārtīgas izdejošanās sekoja zupa īsti latviskā gaumē – lielā katlā uz ugunskura –, kā arī pikniks tā labākajās tradīcijās.


 

                                                                                  Kursu dalībniece - Elena Kosheleva no Krievijas -  uz muzeju bija ieradusies latviešu tautastērpā

 

2015. gada 5. maijā tika apmeklēts Naudas muzejs. Tas ir interaktīvs finanšu izglītības un informācijas centrs katram, kas interesējas par naudas politiku, apriti un vēsturi. Svarīgi bija iepazīstināt kursantes ar Latvijas monetārās politikas attīstību. Pēc monētām var labi izprast varas nomaiņas vēsturi Latvijā. Iespaidīgā un modernā ekspozīcija un interesantais stāstījums radīja ļoti lielu interesi. Sākotnēji šķietami nopietnā tēma izvērsās pārsteidzoši atraktīva. Ekskursijas beigās dalībnieces uzdeva daudzus interesējošus jautājumus un atzina, ka ļoti žēl par ierobežoto laiku, jo ir tik daudz, ko pētīt.

  11289751 399182176949781 127239314 n

 

2015. gada 18. aprīlī kursantes apmeklēja Jaunā Rīgas teātra izrādi "Oblomovs". Tika izlemts apmeklēt tieši šo izrādi, lai parādītu, ka arī latvieši saprot un novērtē krievu kultūru, un iepazīstinātu ar viena no Eiropas labākā režisora - latvieša Alvja Hermaņa - darbu. Izrādes, kas saņēmusi Spēlmaņu nakts balvu kā Gada dramatiskā teātra izrāde, pamatā ir teju katram krievu literatūras mīļotājam zināms stāsts par krievu muižnieku, kurš visu savu dzīvi pavada tā arī „neizkāpjot no gultas”. Pretēji klišejiskai interpretācijai, kurā Oblomovs tiek uzskatīts par slinkuma simbolu (līdzīgi „Sūnu ciemam”, tikai krievu variantā), JRT šis stāsts vairāk rādās kā ļoti poētiska un filozofiska līdzība par dzīves eksistenciālo trauslumu. Jāatzīst, ka izrādes beigās vairākas dalībnieces jutās patiesi saviļņotas. Šo izrādi bija iespējams saprast arī bez vārdiem.

 

2015. gada 17. aprīlī

2015. gada 13. aprīlī kursu dalībnieces viesojās galvenajā atmiņas institūcijā valstī un vienā no aprunātākajām un nozīmīgākajām kultūras būvēm 21. gadsimtā Latvijā – Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. Gida pavadībā dalībnieces varēja iepazīties ar ēku, tās lasītavām un pakalpojumiem, kas viņām varētu noderēt nākotnē, apmeklēt esošās izstādes. „Ļoti interesanti bija 11. un 12. stāvā, jo tur ir lieli logi un skatu laukums – ieraudzījām Rīgu no jauna skatupunkta. Uzzinājām, ka LNB ir Dainu skapis, oriģināls. Un Stendera globuss. Interesanti, ka katrs stāvs bija savā krāsā.” (Ksenija Rizhenkova, Krievija)

 

2015. gada 2. aprīlī

Turpinot kursu dalībnieces iepazīstināt ar Latvijas vēsturi un vienlaikus iepazīstoties ar fotogrāfiskā procesa attīstību visā pasaulē, 2015. gada 27. martā viesojāmies Latvijas Fotogrāfijas muzejā. Tas ir ne tikai muzejs, bet arī arhitektoniski interesanta – senā tirgotāju – ēka, kurā var labi sajust pagātnes auru. Muzejs veic fotogrāfijas nozares apzināšanas un pētniecības darbu. Arī kursantes to atzina, ka ir ļoti svarīgi apzināties savus senčus. Plaša latviešu fotogrāfu darbu kolekcija sniedza labu priekšstatu par spilgtākajiem 20. gs. pirmās puses notikumiem Latvijā. Pastāvīgajā ekspozīcijā „Fotogrāfijas attīstība Latvijā 1839. – 1941” ietverti unikāli materiāli. Īpašu interesi dalībniecēm izraisīja iespaidīgā slavenā VEF Minox Latvijā ražotā aparāta kolekcija.

IMG 4873  

2015. gada 13. martā kursantes pirmo reizi apmeklēja Latvijas Nacionālo operu un noskatījās operu „Aīda”, kas ir viens no visveiksmīgākajiem iestudējumiem visā atjaunotās LNO vēsturē.

2015. gada 3. martā iepazinām Latvijas laikmetīgo mākslu – „Purvīša balvas laureāti 2015” izstāžu zālē Arsenāls. Purvīša balva ir augstākais apbalvojums Latvijas mākslā. Tā tiek piešķirta reizi divos gados vienam māksliniekam vai mākslinieku grupai, kas pārstāv Latvijas mākslu ar izcilu darbu, kurš dziļi saistīts ar sava laikmeta norisēm. Gide ekskursiju uzsāka ar ieskatu Latvijas mākslas vēsturē, iepazīstinot ekskursantes ar Nacionālā muzeja telpām un to vēsturi, izstāstot par pašu Vilhelmu Purvīti – vienu no izcilākajām 20. gadsimta kultūras personībām Latvijā. Ne tikai viņa daiļrade Latvijas mākslai ir devusi nozīmīgu pienesumu, bet arī Purvīša sabiedriskā darbība. Ekskursijas beigās tika gūts priekšstats par šī brīža aktuālo laikmetīgās mākslas norisē Latvijā.

                           IMG 20150302 171121

2015. gada 2. martā iepazinām pasaules tautu, tostarp seno latviešu, uztveri par Sauli un mazliet arī pārējo kosmosu. Saules muzeja privātkolekcijā vietu atraduši vairāk kā 400 sauļu dekoru, ar sauli saistītu priekšmetu un mākslasdarbu no Latvijas un visas pasaules. Ekspozīcijas atklāj dažādu pasaules cilvēku redzējumu par Sauli, sniedz ieskatu latviešu modernajā mākslā un iepazīstina ar latviešu folkloru un senču kultūras mantojumu. Kursantēm bija iespēja iesaistīties Saules radīšanā – izpausties radošumā, izgatavojot māla saules un pēc tam tās apgleznojot. Kursantes atzina, ka pasākums izvērtās ļoti pozitīvs un ka noteikti kādreiz atnāks vēl kopā ar bērniem.

 

2015. gada 2. martā

2015. ir Raiņa un Aspazijas 150. jubilejas gads. Tāpēc 2015. gada 28. februārī tika apmeklēta Latvijas Nacionālā teātra izrāde „Raiņa sapņi”, tā kursu dalībnieces iepazīstinot ar vienu no latviešu ievērojamākajiem literātiem, kā arī sabiedrisko un politisko darbinieku. Diezgan neparastā un varbūt arī ne katram latvietim viegli uztveramā izrāde bija par to, ko Rainis redzēja sapņos, esot trimdā 15 gadus Kastanjolā. Pirms teātra apmeklējuma valodas pasniedzēja sniedza ieskatu Raiņa daiļradē. Svarīgi bija tas, ka izrāde bija aprīkota ar subtitriem krievu valodā, kas ļāva kursantēm labāk saprast izrādi.

2015. gada 27. februārī kursu dalībnieces viesojās Rīgas Vēstures un kuģniecības muzejā – vecākajā publiskajā muzejā Latvijā un Baltijā, kā arī vienā no vecākajiem muzejiem Eiropā. Muzeja apmeklējuma galvenais mērķis bija sniegt projekta dalībniecēm ieskatu Rīgas politiskajā un ekonomiskajā attīstībā, kultūrā un sadzīvē no pilsētas rašanās līdz pat mūsdienām, kā arī Latvijas kuģniecības vēsturi. Kursantēm bija interesanti iepazīt Rīgu dažādos laika posmos caur tik dažādiem seniem un ļoti skaistiem priekšmetiem. Katru gadu īpašas atsauksmes rada skaistā Kolonnu zāle.

 IMG 4584  IMG 4603

2015. gada 20. februārī tika apmeklēts postfolkloras grupas „Iļģi” koncerts muzikālajā restorānā „Happy Days & nights”. Svarīgi, ka Iļģi ir starptautiski visatzītākā mūsu zemes world music grupaPirms koncerta grupas vadītāja Ilga Reizniece novadīja nelielu lekciju par folkloras kustību un tradīcijām Latvijā. Dalībniecēm bija interesanti uzzināt Iļģu dziesmu tapšanas stāstus – kā grupas dalībnieki braukuši pie teicējiem, mācījušies dziesmas, instrumentu spēli, paši darinājuši mūzikas instrumentus; uzzināto un apgūto dziedāja, stāstīja, rādīja, mācīja citiem – kur vien Latvijā atrada dzirdīgas ausis un redzīgas acis. Mūzikas spēlēšana neiztrūkstoši bija saistīta ar interesi par latviešu tautas senvēsturi, arheoloģiju, etnogrāfiju, mitoloģiju, tradīcijām. Grupu interesēja tieši folkloras senākie, sakrālie slāņi – latviešu senā mitoloģija, tradicionālā dzīves kārtība un ritms, tā saskaņa ar dabas ritmu, gadskārtas un ģimenes godi. Atsauksmes: „Koncerts ļoti patika! Laba vieta, lieliski noorganizēts. Interesanta mūzika. Bija ļoti interesanti, paldies!” (Valentina Patckevich, Krievija) „Man ļoti patika! Dzīvā mūzika, profesionāļi. Bija interesanti uzzināt par latviešu folkloru un ka daudzu dziesmu pamatā bija ņemtas dziesmas no senākiem laikiem, kas ļāva uzzināt, par ko domāja mūsu senči. Liels paldies koncerta organizatoriem par iepazīstināšanu ar Latvijas kultūru.” (Svetlana Perova, Krievija)

                     IMG 4488-001    IMG 4458 

 

Interešu pēcpusdienas

 

Projekta „Drošība un tolerance – imigrantu veiksmīgas integrācijas priekšnoteikumi” ietvaros tiek piedāvāts apmeklēt un pašiem piedalīties interešu pēcpusdienās. Interešu pēcpusdienās valda jautra un draudzīga atmosfēra, kurās dalībniecēm ir iespēja uzzināt vairāk par noteiktām tēmām, apgūt vērtīgas prasmes, dalīties pieredzē, atbalstīt un palīdzēt citiem un atrast līdzīgi domājošus cilvēkus un draugus.

Interešu pēcpusdienas dod iespēju apvienot valodas zināšanu apguvi un jaunas prasmes, kā arī parādīt citiem savas prasmes vai hobijus un gūt pieredzi un cieņu pret citām kultūrām. Daudzas sievietes labprāt iepazīstina ar savu nacionālo virtuvi, radošajām interesēm un zināšanām par skaistumu. Šīs zināšanas, ko dod interešu pēcpusdienas, paplašina redzesloku un, iespējams, iedvesmo kādu dalībnieci jaunam hobijam.

 

Interešu pēcpusdienu vadītājas un tēmas:

 

3. jūnijs, Sofija Hļebņikova Slāvu lelle

Radošā kursu dalībniece Sofija iepazīstinās ar šo seno krievu amuletu un talismanu, kas sargā cilvēkus, bet jo īpaši jaunas meitenes. Sofija pastāstīs lelles izgatavošanas tradīcijas un īpašas iezīmes, kā arī kuras krāsas drīkst, bet kuras nedrīkst pielietot lelles dekorēšanā. Lelli izgatavo no vienkāršiem un dabīgiem materiāliem, kā arī bez adatu un šķēru palīdzības.

 

27. maijs, Dylara Shavelya Krievu-tatāru gardumi

Mūsu kursos mācās daudzas sievietes ar dažādām nacionalitātēm no dažādām valstīm, un viena no viņām ir arī tatāriete Dilara no Kazaņas, kura mūs iepazīstinās ar tatāru virtuvi.

 

20. maijs, Alena Mitinoja Tamborēšana

Tamborēšana ir rokdarbu veids, kurā nepieciešama liela pacietība un neatlaidība. Dalībnieces varēs apgūt vienkāršāko tamborēšanas tehniku, ar kuras palīdzību taps tamborēti ziedi.

13. maijs, Mila Vigovskaja Latviešu virtuve

Tiks gatavots tradicionāls vasaras sezonas ēdiens  aukstā zupa.

 

29. aprīlis, Lala Mghdesjan Austrumu deserts Pahlava

Lala Mghdesjan ir armēniete, kura prezentēs savas izcelsmes zemju nacionālo desertu. Lala stāstīs un rādīs, kā gatavo pahlavu, kādus produktus vislabāk izmantot un atklās arī pāris savus gatavošanas noslēpumus.

 

22. aprīlis, Dylara Shavelya Kafijas rotaļlietas

Kafijas (vintage) rotaļlietas ir tādas rotaļlietas, kas speciāli vecinātas kafijā, lai panāktu tādu izskatu kā vecmāmiņas bēniņos atrastai rotaļlietai. Lai panāktu īpašo vintage smaržu, tiek ņemts talkā kanēlis. Nodarbības laikā varēs uzšūt savu īpašo rotaļlietu gan pēc savas, gan izmantojot jau gatavas piegrieztnes. Kad rotaļlieta uzšūta, to atliek vien izkrāsot!

   

8. aprīlis, Ludmila Ogorodnikova Lieldienu dekupāža

Kā var izdekorēt dažādus priekšmetus, ar kuriem noformēt svētku galdu? Dekupāžas tehnika ir lieliska, jo nav jāmāk zīmēt, un process nav neatgriezenisks, jo darba gaitā ir iespējams izveidot tādu kompozīciju, kāda šķiet vispiemērotākā attiecīgajam priekšmetam. Apskatīsim vairākas tehnikas un idejas. Katrs nodarbības dalībnieks varēs aiznest uz mājām sevis izdekorētu īpašu priekšmetu.

 

1. aprīlis, Jekaterina Ternikova Vidusjūras virtuve

Neliels izklāsts par ceļojumu uz Vidusjūras reģionu, bilžu prezentācija, iepazīsim nozīmīgākās vietas un celtnes, kultūru. Otrajā daļā iepazīsim Vidusjūras reģiona virtuves īpatnības un tradīcijas. Paralēli gatavosim ēdienus: uzkodas bruschettas ar tomātiem un sieru un pasta itāļu gaumē.

 

25. marts, Karmena Alonso de Linaje Meditācija

 • Meditācija ir prakse, kas ļauj izveidot un attīstīt noteiktas cilvēciskas pamatīpašības. Meditācijas dziļākā jēga ir transformācija - mainīt sevi, lai mainītu pasauli, kļūtu par labāku cilvēku. Meditācijas objekts ir prāts. Tās uzdevums ir nevis apstādināt prātu, ne to iemidzināt, bet gan atbrīvot, apskaidrot un līdzsvarot. Šajā nodarbībā Karmena izstāstīs par savu meditācijas praksi, kā to pareizi piekopt un kur pielietot. Praktizēsim elpošanas vingrinājumus, jo pareiza un relaksēta elpošana ir viens no veiksmīgas meditēšanas stūrakmeņiem.

 

18. marts, Alena Mitinoja Literārā pēcpusdiena ar Alenu Mitinoju

Alena Mitinoja ir dzejniece, kura dzimusi Siktikvarā, Komi Republikā. Viņas dzejai piemīt rudenīga noskaņa, galvenokārt tā ir par mīlestību un visu pārējo svarīgāko uz pasaules. Tāpat arī Alena raksta dziesmu vārdus un pati tās izpilda. Alena lasīs dzejoļus mūzikas pavadībā tās oriģinālvalodā, kā arī pastāstīs par saviem iedvesmas avotiem un savu dzimto republiku. Tāpat arī Alena sagatavojusi stāstus, kas patīk gan pieaugušajiem, gan bērniem.

 

11. marts, Lilija Doņeca Ziedi no pērlītēm

 • Pašdarinātas rotaslietas no pērlītēm ir oriģināls aksesuārs, kurš labi izskatās ne tikai pie apģērba. Šajā nodarbībā veidosim skaistus piekariņus telefonam zieda veidolā. Tam būs nepieciešami: pērlītes, kristāli, makšķeraukla un speciāla shēma, pēc kuras vadīties.

                                          2015-03-04 16.14.17 

4. marts, Lilija Stolbunova Ziedu buķetes no konfektēm

 • Konfekšu buķetes – tā ir oriģināla un universāla dāvana jebkuram cilvēkam un jebkuram vecumam. Gatavosim dažādu formu buķetes no  – sākot no klasiskas līdz individuālam dizainam, ļaujoties domu lidojumam. Nodarbībā izgatavosim dažādu veidu ziedus, piemēram, tulpes, rozes un narcises, izmantojot krāsainu papīru. Materiāli, kas tiks izmantoti: kreppapīrs, līmlenta, šokolādes konfektes, rieksti, floristikas lentas. Buķetes varēs izdekorēt vēl ar papildus dekoratīviem veikalos nopērkamiem gataviem elementiem.

 

25. februāris, Svetlana Kobceva Kosmetologa padomi

 • Kosmetologa profesija. Āda un tās funkcijas. Ādas tipi. Ādas problēmas un to pazīmes. Ādas kopšana kosmetologa kabinetā un mājas apstākļos. Kā piemeklēt savam ādas tipam atbilstošu kosmētiku  kopjošo un dekoratīvo. Nodarbībā katra dalībniece saņems individuālu padomu, kā rūpēties par savu sejas ādu, kā arī – kā pareizi uzklāt krēmu un kā pareizi veikt masāžu sejai.

 

18. februāris, Marina Semenova Meteņi

 

 • Masļeņica (jeb latviešu Meteņi) ir sena slāvu tradīcija, kuras laikā tiek līksmi pavadīta garā, aukstā ziema un sagaidīts ilgi gaidītais pavasaris. Tā ir svinamā diena, kuru svin septiņas dienas pirms lielā gavēņa. Pirms ilgā gavēņa ir kārtīgi jāizklaidējas, tāpēc Masļeņica izvēršas par krāšņu karnevālu ar ēdienu un izklaižu pārpilnību. Šajā laikā katru dienu jāiet ciemos vai jāuzņem ciemiņi pašiem. Marina Semjonova mums stāstīs par savas ģimenes tradīcijām un būs parūpējusies par īstu Masļeņicas cienastu - pankūkām ar krējumu un ievārījumu, jo tās ar savu apaļo formu simbolizē sauli. Masļeņicas pēdējā dienā tiek dedzināta salmu lelle, kas simbolizē ziemu un nozīmē, ka pavada ziemu līdz nākamajam gadam – neiztiksim arī bez tās!

                        2015-02-18 15.56.22 2015-02-019  

 

14. februāris, Sofija Hļebņikova Filcēšana

 

 • Sausā filcēšana ir īpaša rokdarbu tehnika, ar kuru darināmā priekšmeta formu veido, sausu šķiedru durstot ar filcēšanas adatu, līdz tā ieņem vajadzīgo formu – jo ilgāk vilnu apstrādā ar adatu, jo vilna kļūst blīvāka un priekšmets samazina izmēru. Nodarbības vadītāja būs sagatavojusi nepieciešamos materiālus, lai katra dalībniece varētu uztaisīt filca aksesuāru pēc savām vēlmēm – filca materiāls, švammītes, adatas un dekoratīvas detaļas, ko varēs piespraust gatavajam rezultātam.

 

 

 

JŪNIJS

Datums

Pasākums

3.

16:30 Interešu pēcpusdiena. Sofija Hļebņikova «Slāvu lelle»    

8. - 15.

Latviešu valodas nometne

27.

Latviešu valodas eksāmens

30.

Valodas kursu noslēguma pasākums un svinīga sertifikātu izsniegšana

 

MAIJS

Datums

Pasākums

5.

15:00 Ekskursija uz Naudas muzeju

7.

16:30 Viktorijas Rjaščenko diskusiju vakars «Mana piederība Latvijai»

9

12:00 Latviešu valodas kafejnīca Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā

13

15:00 Interešu pēcpusdiena.

Mila Vigovskaja

«Latviešu virtuve»

18:00 Latviešu valodas kafejnīca

14.

16:30 Viktorijas Rjaščenko diskusiju vakars «Mana piederība Latvijai»

20.

16:00 Interešu pēcpusdiena.   

Alena Mitinoja

«Tamborēšana»    

18:00 Latviešu valodas kafejnīca

27.

16:00 Interešu pēcpusdiena.   

Dylara Shavelya

«Krievu – tatāru gardumi»    

18:00 Ekskursija uz Latvijas Nacionālo bibliotēku

28.

15:00 Radošo darbu konkursa «Pasaules tautas un valodas mums visapkārt» labāko darbu apbalvošanas pasākums Pļavnieku pamatskolā

 

APRĪLIS

Datums

Pasākums

1.

15:30 Interešu pēcpusdiena.

Jekaterina Ternikova

«Veģetārā Vidusjūras virtuve»

18:00 Latviešu valodas kafejnīca

2.

16:30 Viktorijas Rjaščenko diskusiju vakars «Mana piederība Latvijai»

8.

15:00 Interešu pēcpusdiena.

Ludmila Ogorodnikova

«Lieldienu dekupāža»

18:00 Latviešu valodas kafejnīca

9.

16:30 Viktorijas Rjaščenko diskusiju vakars «Mana piederība Latvijai»

13.

13:00 Ekskursija uz Latvijas Nacionālo bibliotēku

15.

16:00 Interešu pēcpusdiena.   

Elena Vygovskaja «Latvijas nacionālā virtuve»    

18:00 Latviešu valodas kafejnīca

18.

17:00 Jaunā Rīgas teātra izrādes «Oblomovs» apmeklējums

22.

16:00 Interešu pēcpusdiena. Dylara Shavelya    

«Radošā darbnīca – vintage lelles»    

18:00 Latviešu valodas kafejnīca

23.

16:30 Viktorijas Rjaščenko diskusiju vakars «Mana piederība Latvijai»

29.

15:00 Interešu pēcpusdiena.

Lala Mghdesjan «Austrumu deserts Pahlava»

18:00 Latviešu valodas kafejnīca

30.

16:30 Viktorijas Rjaščenko diskusiju vakars «Mana piederība Latvijai»

 

MARTS

Datums

Pasākums

2.

16:00 Saules muzeja apmeklējums

3.

14:30 Izstādes «Purvīša balvas laureāti 2015» apmeklējums Arsenālā

4.

15:30 Interešu pēcpusdiena.

Lilija Stolbunova

«Ziedu buķetes no konfektēm»

18:00 Latviešu valodas kafejnīca

5.

16:30 Viktorijas Rjaščenko diskusiju vakars «Mana piederība Latvijai»

11.

15:30 Interešu pēcpusdiena.

Vira Doņeca «Ziedi no pērlītēm»

18:00 Latviešu valodas kafejnīca

12.

16:30 Viktorijas Rjaščenko diskusiju vakars «Mana piederība Latvijai»

13.

19:00 Latvijas Nacionālās Operas «Aīda» apmeklējums

18.

16:00 Interešu pēcpusdiena. «Literārā pēcpusdiena ar Alenu Mitinoju»

18:00 Latviešu valodas kafejnīca

19.

16:30 Viktorijas Rjaščenko diskusiju vakars «Mana piederība Latvijai»

25.

15:00 Interešu pēcpusdiena.

Karmena Alonso de Linaje

«Meditācija»

18:00 Latviešu valodas kafejnīca

26.

16:30 Viktorijas Rjaščenko diskusiju vakars «Mana piederība Latvijai»

27.

14:15 Latvijas Fotogrāfijas muzeja apmeklējums

 

FEBRUĀRIS

Datums

Pasākums

4.

18:00 Latviešu valodas kafejnīca

11.

18:00 Latviešu valodas kafejnīca

12.

16:30 Viktorijas Rjaščenko diskusiju vakars «Mana piederība Latvijai»

14.

15:00 Interešu pēcpusdiena. Sofija Hļebņikova «Filcēšana»

18.

15:30 Interešu pēcpusdiena.

Marina Semenova «Meteņi»

18:00 Latviešu valodas kafejnīca

19.

16:30 Viktorijas Rjaščenko diskusiju vakars «Mana piederība Latvijai»

20.

20:00 Grupas «Iļģi» koncerta «Kaza kāpa debesīs» apmeklējums

25.

16:30 Interešu pēcpusdiena. Svetlana Kobceva «Kosmetologa padomi»

18:00 Latviešu valodas kafejnīca

26.

16:30 Viktorijas Rjaščenko diskusiju vakars «Mana piederība Latvijai»

27.

14:30 Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja apmeklējums

28.

18:00 Latvijas Nacionālā teātra izrādes «Raiņa sapņi» apmeklējums

 

  JANVĀRIS

Datums

Pasākums

14.

18:00 Latviešu valodas kafejnīca

21.

18:00 Latviešu valodas kafejnīca

28.

18:00 Latviešu valodas kafejnīca

 

 

Latviešu valodas nometne sievietēm ar bērniem


Latviešu valodas nometne ir lieliska iespēja intensīvi un radoši apgūt latviešu valodu. Nometne norisinājās viesu mājā Aizkraukles rajonā, un tajā kopumā piedalījās 20 sievietes - trešo valstu valstspiederīgās -, kas nesen pārcēlušās uz dzīvi Latvijā, un viņu bērni. Nometne ilga 8 dienas no 2015. gada 8. jūnija līdz 15. jūnijam.

Papildus intensīvajām valodu nodarbībām tika dziedāts un dejots, vakaros notika sarunas pie ugunskura. Brīvajā laikā devāmies ekskursijās uz Likteņdārzu, Kokneses pilsdrupām, arboretumu, ādas izstrādājumu darbnīcu. Radošajā darbnīcā Mazā Kāpa tika izgatavoti ādas piekariņi ar latviešu zīmēm, tā iepazīstot šo vienu no senākajām latviešu tautas daiļamatniecības iemaņām. Nometnes pēdējā dienā dalībniecēm bija iespēja izvizināties ar kuģīti pa Daugavu. 

 SAM 7968

SAM 8022 SAM 8147


                                                             Nometnes dalībnieces ar pašu stādītu kļavas koku kā simbolisku piemiņu Likteņdārzā  

 

Lekcijas par toleranci  

 

„Drošība un tolerance – imigrantu veiksmīgas integrācijas priekšnoteikumi Latvijā” aktivitātes Informatīvi un izglītojoši pasākumi ietvaros tiek organizētas lekcijas par migrāciju un toleranci Rīgas un Latvijas skolās. Uz lekcijām tiek aicināti 7.-11. klašu skolēni un viņu klašu audzinātāji. „Mūs vieno dažādība” ir centrālā ideja lekciju tematam, tādējādi pārrunājam tajās arī jēdzienu tolerance, vērtējam, vai esam toleranti kā indivīdi un kā sabiedrība kopumā. Lekciju mērķis ir veicināt labsirdības, tolerances un savstarpējās cieņas pieaugumu jauniešu vidū un Latvijas sabiedrībā. Lekcijās skolēni tiek iepazīstināti ar migrācijas procesiem pasaulē un Latvijā, skolēniem skaidrojām IOM darbības pamatprincipus, kā arī, pārrunājām stereotipu veidošanos un to laušanu, lai padarītu mūsu sabiedrību iecietīgu pret citādo.

Aktivitātes ietvaros plānots kopumā apmeklēt 15 skolas.

     IMG 4930    

 

Projekta ietvaros Rīgas Pļavnieku pamatskolā tiks rīkots radošo darbu konkurss par tēmu „Pasaules tautas un valodas mums visapkārt”. Konkursā piedalīsies 140 5.-6. klašu skolēni un konkursa noslēgumā labāko darbu autoriem būs iespēja tikt pie krāsainām un noderīgām pārsteiguma balvām. Konkursa formāts ir brīvs, bērni ir aicināti zīmēt, līmēt, aplicēt, rakstīt dzeju vai eseju par doto tematu.

Radošo darbu konkurss notiek projekta “Drošība un tolerance – imigrantu veiksmīgas integrācijas priekšnosacījumi Latvijā” ietvaros un norisināsies līdz 2015. gada maija vidum.

 

 

Starptautiskās Migrācijas organizācijas Rīgas biroja realizētai Eiropas Trešo valstu valstspiederīgo integrācijas fonda projekts „Drošība un tolerance – imigrantu veiksmīgas integrācijas priekšnosacījumi Latvijā, V posms” (līgums IF/2013/1.a/7) ietvaros.Projektu līdzfinansē Eiropas Savienība. Eiropas Trešo valstu valstspiederīgo integrācijas fonds, valsts budžeta līdzekļi. Šī publikācija ir veidota ar Eiropas Trešo valstu valstspiederīgo integrācijas fonda atbalstu. Par publikācijas saturu atbild Starptautiskā Migrācijas organizācija. 

 

 

 

 

 


 

 2014. gada 19. aprīlī

 

Ekskursijas uz muzejiem

Starptautiskā Migrācijas organizācija (IOM) , kas projekta ietvaros „Drošība un tolerance - imigrantu veiksmīgas integrācijas priekšnoteikumi”, organizēja vairākas ekskursijas uz muzejiem un izstādēm.

2014. gada 11. februārī projekta ietvaros projekta dalībnieces apmeklēja Rīgas Jūgendstila muzeju. Galvenais mērķis bija parādīt projekta dalībniecēm vienu no spilgtākajiem Latvijas arhitektūras mantojumiem - jūgendstilu. Šajā ekskursijā gida pavadībā tika apskatītas  jūgendstila dzīvokļa 12 telpas. Pēc tam kopīgi noskatīta filma par Rīgas jūgendstila arhitektūru. Projekta dalībnieces muzeja apmeklējuma laikā izrādīja lielu interesi, uzdodot gidei dažādus jautājumus un lūdzot pārtulkot dažus neskaidrus teikumus (ekskursija notika latviešu valodā). Tāpat īpašu prieku izraisīja ekskursijas beigās iespēja pielaikot tā laika augstākās sabiedrības cepures.

2014. gada 18. februārī projekta ietvaros projekta dalībnieces apmeklēja izstāžu zāli Arsenāls, kur norisinājās viens no „Rīga kultūras galvaspilsēta 2014” pasākumiem: izstāde "1914". Izstāžu zāles Arsenāls apmeklējuma galvenais mērķis bija projekta dalībnieces iepazīstināt ar dažiem izcilākajiem latviešu māksliniekiem.  Šī izstāde projekta dalībniecēm ļāva iepazīt, pirmkārt, jau mākslas pasauli un salīdzināt tā laika latviešu autoru darbus un to specifiku ar citu valstu tā laika māksliniekiem. Otrkārt, izjust tās sajutās, ko katrs mākslinieks bija ielicis savos darbos (ciešanas, nolemtību, neziņu, cerību un, protams, nezūdošo vēlmi pēc brīvības), tāpat varēja salīdzināt kā mainījās mākslas stili, ejot gadiem un mainoties varām. Kopumā visas projekta dalībnieces izrādīja interesi un iesaistījās diskusijās ar gidi, paužot savu nostāju un izsakot savas domas ,ar ko viņām asociējas atsevišķas gleznas.

2014. gada 7. martā dalībnieces apmeklēja „Rīgas Vēstures un kuģniecības muzeju”. Muzeja apmeklējuma galvenais mērķis bija sniegt projekta dalībniecēm ieskatu Rīgas politiskajā un ekonomiskajā attīstībā, kultūrā un sadzīvē no pilsētas rašanās līdz pat mūsdienām, kā arī Latvijas kuģniecības vēsturi.

Dalībnieces ar lielu interesi klausījās un dažas pat pierakstīja gides teikto (gide pamatā runāja latviski, taču sarežģītākus vārdus un teikumus pārtulkoja krieviski, kas ļāva dalībniecēm vienlaikus gan uzzināt vēsturi, gan pilnveidot savas latviešu valodas zināšanas). Īpaši lielu interesi dalībniecēm izraisīja greznā un ar lielisko akustiku „Kolonnu zāle”. Fotogrāfijas gan nebija iespējams veikt, jo, lai veiktu fotogrāfijas, bija papildus jāmaksā, taču daudzas dalībnieces uzsvēra, ka muzejs viņas ir ieinteresējis un viņas nākotne noteikti atvedīs uz to savus ģimenes locekļus un draugus.

19. aprīlī IOM organizēja svētku pasākumu par godu Lieldienām - mēs devāmies uz „Brīvdabas muzeju”, kas ir viens no vecākajiem un lielākajiem brīvdabas muzejiem Eiropā . Ekskursijā piedalījās aptuveni 50 dalībnieki. Dalībnieki īsā ceļojumā uzzināja par dzīvi un saimniecībām visos Latvijas reģionos. Gleznainā daba, interesantās ainas no ikdienas dzīves un arhitektūras pieminekļi Latvijas reģionos ļoti ieinteresēja mūsu dalībnieces. Šajā mazajā ceļojumā  dalībnieces varēja redzēt kā strādāja un dzīvoja senie latvieši (zemnieki, kalēji, zvejnieki un citi). Mini - ceļojums pa Latviju noslēdzās ar kopīgu maltīti, dziesmām un spēlēm.

„Šis neparastās zināšanas par Latviju palīdzēs man un manai ģimenei, labāk izprast šo valsti un justies kā nelielai, bet nozīmīgai daļai no tās”. Secināja Oksana no Kostromas.

 

Teātru un operas apmeklējumi

Projektā  „Drošība un tolerance - imigrantu veiksmīgas integrācijas priekšnoteikumi”, ir iekļauti arī sociālie un kultūras pasākumi, piemēram, teātra un operas apmeklējumi.

Dalībnieki apmeklēja Latvijas Nacionālo operu, Latvijas Nacionālo teātri un Krievu drāmas teātri. Šo kultūras pasākumu apmeklējumi ļāva dalībniecēm, pirmkārt, iepazīt teātra un operas kultūru un to īpatnības  Latvijā, kā arī ļāva pārbaudīt savas latviešu valodas zināšanas un tās uzlabot un, protams, baudīt mākslu.
Studenti teica, ka vizītes teātri ir atpūtas diena viņiem, kur viņi var atrauties no savām ikdienas problēmām un iegūt jaunas zināšanas.

 

Interešu pēcpusdienas

Tāpat projekta ietvaros „Drošība un tolerance - imigrantu veiksmīgas integrācijas priekšnoteikumi” tika piedāvāts apmeklēt un pašiem piedalīties interešu pēcpusdienās. Interešu pēcpusdienās bija jautra un draudzīga atmosfēra, kurās dalībniecēm bija iespēja uzzināt vairāk par noteiktām tēmām, apgūt vērtīgas prasmes, dalīties pieredzē, atbalstīt un palīdzēt citiem un atrast līdzīgi domājošus cilvēkus un draugus.

Interešu pēcpusdienas deva iespēju apvienot valodas pilnveidošanu un apgūt jaunas prasmes un parādīt citiem savas prasmes vai hobijus, un gūt pieredzi un cieņu pret citām kultūrām. Daudzas sievietes labprāt iepazīstināja ar savu nacionālo virtuvi, radošajām interesēm un zināšanas par skaistumu un jaunību. Šīs zināšanas, ko deva interešu pēcpusdienas,  ir reāla vērtība nākotnē.

 

Lekcijas par toleranci

Projekta  „Drošība un tolerance - imigrantu veiksmīgas integrācijas priekšnoteikumi” ietvaros tika veidotas arī lekcijas par toleranci Rīgas 8 ģimnāzijā. Lekcijai bija liela interese gan no skolēniem, gan skolotājiem. Lekcijās skolēni tika iepazīstināti  ar jēdzienu tolerance, viņi definēja saistību starp prasmi būt iecietīgam un kvalitatīvām savstarpējām attiecībām, un viņi noformulēja savu personīgo tolerances jēdzienu. Tādā veidā skolotājas pamanīja labsirdības, tolerances un respekta pieaugumu klasē pēc lekcijām.

 prospekt

konkurs

 

24.03.2014.

Integrācijas pasākumi kursantēm 2014. gadā:

 

 • 19.04.2014. - Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja apmeklējums.
 • 29.04.2014 - Latvijas Nacionālā teātra izrādes "Vecene" apmeklējums.
 • 12.05.2014 - Rīgas Krievu drāmas teātra "Dāmu paradīze" apmeklējums
 • 14.05.2014 - Latvijas Nacionālās operas iestudējuma "Figaro kāzas" apmeklējums.

 

Dārgās kursantes, gaidām Jūsu atsauksmes un viedokļus par jau notikušajiem un vēl gaidāmajiem pasākumiem.

Uz pasākumiem lūdzam iepriekš pierakstīties IOM birojā (skaits ierobežots).

 

 

Latviešu valodas nometne sievietēm ar bērniem:

 

 • Latviešu valodas nometne ir lieliska iespēja intensīvi un radoši apgūt latviešu valodu. Nometne norisināsies viesu namā ārpus Rīgas un tajā aicinātas piedalīties sievietes - trešo valstu valstspiedrīgās, kas nesen pārcēlušās uz dzīvi Latvijā un viņu bērni. Nometne notiks no 2014. gada 15. līdz 20. jūnijam. dalībnieku skaits ir ierobežots, tāpēc interesentes lūdzam laicīgi reģistrēties.

 

 


Starptautiskās Migrācijas organizācijas Rīgas biroja realizētai Eiropas Trešo valstu valstspiederīgo integrācijas fonda projekts „Drošība un tolerance – imigrantu veiksmīgas integrācijas priekšnosacījumi Latvijā, III posms” (līgums IF/2011/1.a./8) ietvaros.Projektu līdzfinansē Eiropas Savienība. Eiropas Trešo valstu valstspiederīgo integrācijas fonds (75%), valsts budžeta līdzekļi (25%). Šī publikācija ir veidota ar Eiropas Trešo valstu valstspiederīgo integrācijas fonda atbalstu. Par publikācijas saturu atbild Starptautiskā Migrācijas organizācija.